3:15:20 AM 1400 / 02 / 25
 
اخبار اورژانس 115

استنشاق گاز منوکسید کربن در آران و بیدگل جان 2 نفر را گرفت

استنشاق گاز منوکسید کربن در آران و بیدگل جان 2 نفر را گرفت

رئیس مرکز فوریت های پزشکی آران و بیدگل از جان باختن 2 نفر براثر استنشاق گاز منوکسید کربن در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل،علی قربانیان گفت: دو جانباخته آذری زبان شامگاه دوشنبه در خیابان آیت الله عاملی آران و بیدگل، پس از بارگیری محموله فرش در کابین خودرو خود دچار این حادثه شدند.

وی افزود: جانباختگان برای جلوگیری از سرما اقدام به روشن کردن پیک نیک داخل کابین خودرو کرده بودند که براثر استشناق و انتشار گاز منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

قربانیان با اشاره به اینکه گاز سمی منوکسیدکربن یکی از خطرناکترین گازهایی است که می تواند باعث مسمومیت تنفسی و مرگ در افراد شود، خاطرنشان کرد: این گاز بی رنگ و بی بو در اثر احتراق ناقص مواد سوختنی تولید می شود.

قربیان هشدار داد: منوکسیدکربن بخصوص در فصل های سرد سال به علت بهره گیری از بخاری، آبگرمکن، اجاق گاز غیراستاندارد، روشن کردن پیک نیک در مکان های مسقف یا استفاده از سیستم تهویه نامناسب (دودکش) و همچنین نصب نکردن صحیح آنها و سهل انگاری هر ساله جان تعدادی را می گیرد.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی آران و بیدگل، سردرد، سرگیجه، تهوع و بی قراری، تنگی نفس، خمیازه کشیدن بیش از حد و کاهش دید، کبودی دست و پا و دور لب ها که در نهایت منجر به تشنج، بیهوشی و مرگ می شود را از نشانه های هشدار دهنده مسمومیت با گاز CO بیان کرد.

                                                                                     روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

ساعت : 12:54 -  روز  : سه شنبه  - 10 /  9 / 1394 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :1049

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

جشنواره پرتال برتر